Vestel ürünlerine Almanya’dan güven belgesi


Vestel ürünlerine Almanya’dan güven belgesi

Almanya’nın önde gelen test kuruluşlarından VDE Verband Deutscher Elektrotechniker Vestel’e sertifika verdi.

Vestel teknolojisi Almanya’da bir ödüle layık görüldü. Alman bağımsız test kuruluşu Verband Deutscher Elektrotechniker Vestel’e yenilikçi teknolojisi sayesinde daha az su, daha az deterjan ve daha az enerji harcayan beyaz eşya ürünü için sertifika verdi.

Vestel ürünlerine Almanya'dan güven belgesi

Vestel yönetim merkezinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi. Hydro-Charge, Hydro-Boost ve Pyrojet teknolojilerine sahip çamaşır makinesi alman bağımsız test kuruluşu VDE tarafından sertifikaya layık görülerek belgelendirildi.

VDE kuruluşu bağımsız olarak inovasyon, güvenlik ve kalite konularında elektrikli ve elektronik aletler, bilişim ürünleri, ev aletleri, beyaz eşya ürünleri gibi günlük hayatta kullandığımız cihazlar üzerinde testler yapıyor ve uluslararası standartlara yön veriyor. Yıllık 100 binden fazla ürünü test ederek uygun gördüklerine sertifika veriyor.

Vestel çamaşır makineleri sahip oldukları teknoloji ile hem daha az enerji, daha az su ve deterjan kullanımı sağladığı için hem de çevreye duyarlı oldukları için bu sertifikayı almaya hak kazandı.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan yaptığı açıklamada Vestel’in 155 ülkeye ihracat yaptığını ve çamaşır makinesinin yüksek performansı ve çevre duyarlılığının bağımsız bir enstitü tarafından kanıtlanmasının çok önemli olduğunu belirtti. Vestel olarak ürettiğimiz her ürünün kalitesine güveniyoruz ve VDE’nin bu sertifikası ile bu güven tescillenmiş oldu dedi.

+ Yorumunuzu Yazın

+