Vestel Servisi

Vestel servisi, Vestel markasının ürettiği tüm elektrikli ve elektronik ürünler için garanti kapsamında kurulum, tamir, bakım ve orijinal yedek parça değişim hizmetlerine verilen isimdir. Vestel markalı ürünlerde yaşanan tüm problemler servisler tarafından giderilir. Vestel servisleri bünyelerinde bulunan uzman teknisyen personel ile tüketicilerin sıkıntılarına kalıcı ve hızlı çözümler üretirler.

vestel servisi

Beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri üreten Vestel, 1984 yılında kurulmuş olup 1994 yılından bu yana Zorlu Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Üretim tesisleri Manisa’da bulunmaktadır. 1,1 milyon metrekarelik bir alanda üretim yapan endüstriyel komplekse sahiptir. Elektrik, elektronik sektörlerinin yanı sıra Vestel Elektronik A.Ş. savunma sanayi ve bilgi teknolojileri alanlarında da pazarlama yapmaktadır. Bünyesinde 16 tanesi yurtdışı, 7 tanesi yurt içi olmak üzere elektronik, beyaz eşya ve dijital ürünler alanında 23 şirketi bulunmaktadır.

vestel logo

Türkiye televizyon satışlarında ilk sırada ve beyaz eşya ürünlerinde ise ilk 3 sırada yer almaktadır.  Vestel bünyesinde yer alan markalar Regal, Finlux, Seg, Vestfrost, Luxor, Windsor, Techwood, Nexon, Atlantic, Elektra ve Dikom.

Yetkili Vestel servisi nedir?

Satış sonrası destek hizmetlerinin tüketiciyle kusursuz bir şekilde buluşturmak amacı ile yurdumuzun dört bir yanına yetkili servis ağı oluşturulmuştur. Vestel ürünleri satın alındığında ilk yapılması gereken cihaz kurulumu, garanti kapsamında gerçekleşen tamiratlar ve orijinal yedek parça değişim işlemleri Vestel yetkili servisi tarafından yapılmaktadır. Vestel yetkili servisleri ürünlerde yaşanan sıkıntıları anında gidermek için faaliyet gösteren merkezlerdir. Cihazlarda meydana gelen arızalar için hızlı ve etkili çözümler üretmek yetkili servislerin en başlıca görevidir.

Vestel yetkili servis merkezleri televizyon, klima ve beyaz eşya kurulumu haricinde tüm elektrikli ev aletleri ve dijital ürünler için uzman teknisyen kadrosuna sahiptir. Geniş yedek parça stokuna sahip olan bu merkezler orijinal parça değişimi konusunda hizmet vermektedir. Garanti kapsamında yapılacak tüm onarımlar yetkili teknik servislerde gerçekleşmektedir. Türkiye’de 360 yetkili servis merkezi bulunmaktadır. Firmamız Mersin Vestel yetkili servisi sıfatıyla tüm hizmetleri sunmaktadır.

vestel yetkili servis logo

Özel servis ve yetkili servis arasındaki farklar nelerdir?

Vestel ürünlerinin tamiri ve parça değişimleri konusunda 2 çeşit işletme türü bulunmaktadır. Bu işletmeleri özel servisler ve yetkili servisler olarak adlandırabiliriz. Bunların arasında başlıca farklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Cihaz kurulumu. Özel servisler Vestel markalı klimalar, televizyonlar ve beyaz eşya ürünleri için kurulum hizmeti veremezler. Vestel cihaz kurulumu sadece Vestel yetkili servisleri tarafından yapılır.
  • Teknik servis. Bozulan ürünler garanti kapsamında ise sadece yetkili servis ekibi tarafından tamir edilebilirler. Özel servis merkezleri garanti kapsamında olan cihazlara müdahale edemezler.
  • Garanti. Yetkili teknik servislerde yapılan tüm işler Vestel garantisi altındadır. Özel servisler bu garantiyi veremezler.
  • Orijinal parça değişimi. Arıza yapan Vestel markalı ürünler için parçaların orijinal olarak değişimi yetkili teknik servis merkezlerinde yapılır. Diğer servislerde bu mümkün değildir.

Vestel Servisi hangi hizmetleri verir?

Verilen hizmetleri ana başlık halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Kurulum hizmeti. Satın alınan klimalar, televizyonlar ve beyaz eşya ürünleri için ilk yapılması gereken cihaz kurulumudur.  Kurulum işlemi her ürün için ayrı ayrı olmak kaydı ile genelde aynı şekilde yapılır. Satın aldığınız Vestel markalı ürün için servis tarafından ürün kurulumu hizmeti almanız gerekmektedir. Bu hizmet ücretsiz olup sadece yetkili servis tarafından yapılabilir. Garanti kapsamında ürünü kullanmaya başlamak için bu hizmeti almalısınız.
  2. Teknik Servis Hizmeti. Cihazlarda oluşan teknik arızalar için tamir servisidir. Her ürün için ayrı kayıt oluşturularak tamirat işlemi başlatılır ve sonlandırılır. Bozulan cihaz için önce arıza tespiti yapılır, sonra gerekli işlemler yapılır. Bazı sorunlarda arıza tespit işlemi yerinde yapılabilir. Ürün tamir bakım hizmeti için, arıza büyük ve farklı testlerden geçirilmesi gerekiyor ise bu durumda bozulan ürün servis merkezine getirilir ve ürün arıza tespit işlemi burada gerçekleşir.
  3. Bakım Hizmeti. Ürünler kullanıldıkları süre boyunca belirli aralıklarla bakımdan geçmelidir. Bu bakım işlemleri cihazların daha uzun süre sorunsuz çalışması için gereklidir. Sıkıntı yaşamamak için ürünlerin uzman servis personeli tarafından gerekli kontroller yapılması gerekmektedir.
  4. Yedek parça tedarik hizmeti. Ürünler arıza yaptığında bazı parçalarının değişmesi gerekebilir. Orijinal olarak değiştirmek demek cihazın daha uzun süreli kullanımı demektir. Muadil parça kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.
  5. Garanti. Bozulan ürününüz garanti süresi içerisinde ise yetkili servisler tarafından ücretsiz tarafından onarılmaktadır. Garanti kapsamında tamiratlar sadece yetkili servis tarafından yapılabilmektedir. Özel servisler garanti kapsamında parça değişimi yada onarım yapamazlar.

Vestel Ürün Servisleri

Vestel markalı ürünler için farklı servis hizmetleri bulunmaktadır. Her cihaz için ayrı ayrı tamir bakım işlemleri yapılmaktadır. Klimalar, televizyonlar, beyaz eşyalar ve elektrikli ev aletleri. Bozulan ürünler arızalarına göre servise alınırlar, arıza tespiti sonrası tamir edilirler, gerekiyorsa parça değişimi yapılır, son olarak testler uygulanır. Testlerden başarı ile geçen cihazlar kullanıcıya teslim edilirler.

Klima Servisi

Klimalar yaz kış kullanılan cihazlardır. Yaz sıcaklarında serinlik veren kışın ortamları ısıtan klimalar sık kullanıldıkları için çabuk arıza yapabilirler. Bazı arızalar yerinde giderilirken bazı arızalar için servis atölyesi kullanılabilir. Küçük sorunlarda arıza klimanın bulunduğu yerde yapılabilir. Lakin sorun büyük ise klimanın teknik servis atölyesine gelmesi gerekebilir. Uzman personel arıza tespiti yaptıktan sonra sizi çözümle ilgili bilgilendirir ve onayınız sonrasında mümkün ise yerinde onarım başlar ve tamamlanır. Mümkün değil ise atölyede yapılmak üzere cihazınızı sizden alarak atölyeye getirir ve burada işlemler başlar.

klima tamir bakım

Klima ürün servisi hangi konulardan oluşur? Klimalar için servis konuları şu şekilde sıralanabilir. Ürün kurulumu, bakım, tamirat ve parça değişimi. Klimalar ilk alındığı zaman yetkili servis personeli tarafından monte edilmelidir. Normal şartlarda garanti süresi 2 yıldır. Yetkili servis tarafından montajı yapılmayan klimaların garantisi olmaz. Klima kurulumu garanti kapsamında yapılan bir işlemdir. Özel servis tarafından yapılan yeni klima ilk kurulum işlemi cihazı garanti kapsamından çıkaracaktır.

Bakım işlemleri yine yetkili servis personeli tarafından yerine getirilmesi gereken işlemlerdendir. Cihazınızın düzenli olarak bakım yapılması demek uzun süre sorunsuz kullanmanız anlamına gelir. Bu nedenle düzenli aralıklarla klima bakımı yaptırmalısınız.

Klima tamiri işinin ehli teknik personel tarafından yapılmalıdır. Bu işten anlamayan bir çok insan piyasada klima tamircisi olarak çalışmaktadır. Deneyimli olmayan kişiler tarafından müdahale edilen arızalar bazen çok ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Arıza kolaylıkla çözülebilecekken, bilgisiz bir kişinin müdahale etmesi sonucunda durum içinden çıkılamaz bir hale gelebilir. Bu yüzden klima tamiri uzmanı personelden destek almalısınız. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca klimanız garanti kapsamında ise sadece ve sadece yetkili teknisyen tarafından tamir edilmelidir. Yetkisi olmayan bir servis ile çalışırsanız cihazınız garanti kapsamından çıkar ve ücretsiz yararlanabileceğiniz birçok hizmetten mahrum kalırsınız. Bu nedenle garanti kapsamında klima tamiri için yetkilendirilmiş teknik personel desteği almalısınız.

Orijinal parça değişimi en hassas konulardan birisidir. Bozulan klimalarda arıza bir ya da birden çok fazladan kaynaklanabilir. Bu durumda bozulan parçaların orijinali ile değişmesi gerekmektedir. Muadil parça değişimleri klima sorunlarını geçici olarak çözebilir lakin diğer taraftan başka sorunlara yol açabilir. Bunun en basit örneği cihaz kullanım ömrü kısalmasıdır.

Orijinal parça her zaman muadil parçaya göre daha üstündür. En önemli özellik kullanım süresidir. Muadil parça orijinal parça kadar dayanıklı olmayacağı için aynı arıza tekrar meydana gelebilir ve parçanın tekrar değişmesi gerekebilir. Bu durumda ödeyeceğiniz ücret iki katına çıkacaktır. Bir diğer husus uyumdur. Muadil parça klimanın diğer parçaları ile uyumlu değil ise onların çalışmasını da etkileyecek ve başka türlü sorunlara yol açacaktır.

Klimalarda oluşan arızaları birkaç başlık altında toplayabiliriz. Bunlar klima çalışmıyor, klima soğutmuyor, klima ısıtmıyor, klima gaz kaçırıyor, klima su damlatıyor, klima gürültülü çalışıyor. Vestel klima arızaları ve çözüm yolları yazımızı okuyarak bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Televizyon Servisi

Vestel Türkiye’de en çok tercih edilen televizyon markasıdır. Kendi tesislerinde ürettiği televizyonları Dünya’nın dört bir yanına ihraç etmektedir. Farklı markalarla televizyon sektöründe ilk sırada yer almaktadır. Vestel marka televizyonlar gerek kalitesi, gerek uygun fiyatları gerek se teknolojik açıdan üst sıralarda olmayı başarmaktadır.

Televizyon kurulum tamir desteği

Televizyon servis hizmetleri neleri kapsamaktadır? Ürün satın aldığınızda televizyon kurulum hizmeti, cihaz bozulduğunda televizyon teknik servisi, değişmesi gereken parça var ise orijinal parça değişim servisleri olarak sıralayabiliriz.

Televizyon kurulumu yetkilendirilmiş teknik personel tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Vestel televizyon satın aldığınızda ilk gerçekleştirilmesi gereken eylem cihaz kurulumdur. Yetkili servis tarafından yapılan kurulum sonrasında cihazınızı garanti kapsamında güvenle kullanabilirsiniz. Vestel televizyon kurulumu için yetkilendirilmiş personel cihazı monte eder, çalıştırır ve teslim eder.

Vestel televizyon tamiri konusunda uzman personel tarafından yapılmalıdır. Uzman olmayan deneyimsiz kişiler tarafından müdahaleye uğrayan televizyonlarda istenmeyen sonuçlar olabilir. Bozulan parça tamir edilmeyeceği gibi ek olarak başka sorunlar da ortaya çıkabilir. Yetkili teknik servis ekibimiz deneyimli ve eğitimleri güncel teknisyenlerden oluşmaktadır.

Vestel markalı televizyonlarda nadiren de olsa parça değişimi yapılması gerekebilir. Bu durumda geniş yedek orijinal yedek parça stok ile hizmet veriyoruz. Arıza yapan televizyon garanti kapsamında ise parça ücretsiz olarak değiştirilmektedir. Garanti kapsamı dışında olan durumlarda ise orijinal olarak en uygun fiyatı sunuyoruz. Yedek parça değişiminde muadil ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Muadil ürün kullanımı cihaz ömrünü kısaltmaktadır. Ayrıca uyumsuz olacağı için cihazın diğer parçalarını da bozabilir.

Televizyon arızaları ile ilgili bilgi. Vestel Televizyon arızaları ve çözüm yolları yazımızı okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Başlıca arızalar şunlardır. Televizyon açılmıyor, ışıklar yanmıyor, televizyonun ekranı gidip geliyor, televizyonda yayın yok, televizyonda ses var görüntü yok, televizyonun ekranı kırıldı, led panel arızası.

Beyaz Eşya Servisi

Vestel markalı beyaz eşya ürünleri yurdumuzda en çok tercih edilenler arasındadır. Kaliteli beyaz eşyalar uygun fiyatlarla tüketicilere sunuluyor. Satış sonrası destek konusunda Vestel çok ileri bir seviyededir. Profesyonel yetkili servis merkezleri ile tüketici memnuniyetini en üst sıralarda tutmayı başarmaktadır. Vestel beyaz eşyalar için kurulum hizmeti olmazsa olmazlardandır. Beyaz eşya kurulumu yetkili servisler tarafından yapılması gerekir. Ayrıca beyaz eşya tamirat işlemleri yine tam yetkilendirilmiş teknisyenler tarafından gerçekleştirilir.

Beyaz Eşya onarım kurulum

Beyaz eşya deyince akla ilk gelen buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gelir. Oysa kurutma makineleri, fırınlar, aspiratörler de beyaz eşya grubu içerisinde yer alan ürünlerdir.

Beyaz eşyalarda oluşan arızalarda alacağınız teknik servis hizmet kalitesi çok önemlidir. Evimizde en çok kullandığımız ürünler beyaz eşyalardır. Dolayısı ile bozulmaları gayet doğaldır. Arıza yapan eşyalarınız için en hızlı tamirat hizmetini almak en tabi hakkınızdır. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış servis ağı ile Vestel markalı beyaz eşyalar için uzman destek alabilirsiniz.

Arıza yapan beyaz eşya cihazları için olmazsa olmazlardan birisi de yedek parça tedarik hizmetidir. Bozulan ürünlerde bir ya da birden çok parça değişimi gerekebilir. Değişecek olan parçanın yerine orijinal olanı takılmalıdır. Orijinal olmayan parça kullanımı cihazlar için sakıncalıdır. İstenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Muadil ürün kullanmayın. Servisimizde değiştirilen tüm parçalar orijinal yedek parçadır.

Ayrıca beyaz eşyanız garanti kapsamında ise, parça değişimi ücretsiz olarak yapılır. Garanti kapsamına giren cihazınız için özel servislerden hizmet almamalısınız. Zira özel servisler garanti kapsamında cihaza müdahale edemezler. Cihazda bir işlem yaparlarsa ürün garanti kapsamı dışına çıkacaktır. Bu nedenle sadece yetkili Vestel servisi ile çalışmanız gerekmektedir.

Elektrikli Ev Aletleri Servisi

Vestel markası ile üretilen elektrikli ev aletleri satın aldığınızda kurulum işlemine ihtiyacınız olmaz. Fişe takıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Garanti satın aldığınız zaman başlar ve normal şartlar altında 2 yıl sürer. Elektrikli ev aletleri beyaz eşya, klima ve televizyonlara göre daha sık arıza yaparlar. Gerek kullanım alanları, gerek kullanım sıklıkları nedeniyle daha çabuk bozulabilirler. Fakat aynı şekilde daha hızlı tamir edilirler. Arızaları büyük değildir ve kısa sürede onarımı yapılır.

Elektrikli Ev Aletleri Servisi

Elektrikli ev aletleri arasında tost makinesi, su arıtma cihazları, su ısıtıcısı, mikser, blender, rondo, doğrayıcı, mutfak robotu, fritöz, buharlı pişirici, kahve makinesi, çay makinesi gibi ürünleri sayabiliriz. Vestel markalı elektrikli ev aletleri en çok tercih edilenler arasındadır. Kaliteli ürünler uygun fiyatlarla tüketicilere sunulmaktadır.

Bölgesel Vestel Servisleri

Mersin il sınırları içerisinde 14 adet ilçe bulunmaktadır. Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir. Bu ilçelerin her birinde farklı Vestel yetkili servis merkezleri yer almaktadır. Elit Teknik servis olarak Mezitli ilçesinde faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bunun haricinde diğer tüm ilçelerin bütün mahallelerini yaylalara, köylere hizmet veriyoruz. Kaliteli hizmetlerimizi Mersin il genelinde Vestel tüketicileri ile buluşturuyoruz. Mersin Vestel servisi olarak hizmetinizdeyiz.

Mezitli Vestel Servisi

Mezitli 515,79 km2’lik yüz ölçüme ve 5 metrelik rakıma sahiptir. Batısında Erdemli, kuzeyinde Toroslar, doğusunda ise Yenişehir ilçeleri bulunmaktadır. Mezitli Mersin’in güney sahilinin büyük çoğunluğuna sahiptir. Bünyesinde 40 adet mahalle bulunan bu ilçenin en büyük mahallesi Merkez mahallesi, en küçüğü ise Pelitkoyağı’dır. Akdeniz iklimi hüküm sürer. Nem ortalaması %72’dir. En fazla yağışı Aralık ayında en az yağışı da Ağustos ayında alır.

Mersin Mezitli Vestel Servisi ilçe genelinde hizmet vermektedir. Mahalle fark etmeksizin köyler dâhil teknik servis imkanlarımız bulunmaktadır. Mezitli ilçesinde klima, televizyon ve beyaz eşya kurulumunun yanı sıra tamir bakım ve yedek parça tedarikleri de yapmaktayız.

Vestel Akdeniz Servisi

Akdeniz Mersin ilinin güzide bir ilçesi konumundadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı olup güney batısında Yenişehir, kuzeyinde Toroslar, doğusunda ise Tarsus yer almaktadır. Mersin Limanı, Mersin Serbest Bölgesi, Türkiye’nin en büyük gökdelenlerinden birisi olan 52 katlı Kule, Atatürk Evi buradadır. Akdeniz iklimi hakim olan bu ilçede 2019 sayımlarına göre 262.265 kişi yaşamaktadır.

Mersin Akdeniz Vestel Servisi hizmetlerimizi ilçe genelinde tüketicilere sunuyoruz. Vestel markası ürünleri için teknik servis hizmetinden tutun da bakım, onarım ve parça değişimi yapıyoruz. Televizyonlar, beyaz eşyalar ve klimalar için ürün kurulumu ve tamir desteği veriyoruz.

Vestel Servisi Toroslar

Toroslar Mersin ilinin merkez ilçesidir. Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan bu ilçenin güneyinde Akdeniz, doğusunda Tarsus, batısında ise Mezitli ve Yenişehir bulunmaktadır. Toroslar ilçesinde Yumuktepe tarihi eserleri ve Türkiye’nin en büyük bayrağı yer almaktadır. 2019 sayımlarında ilçe nüfusu 303.010 kişiden oluşmaktadır.

Mersin Toroslar Vestel Servisi olarak tüm ilçe genelinde, köylerde ve yaylalarda profesyonel teknisyen ekibimizle çalışıyoruz. Vestel ürün kullanıcılarının tüm teknik servis ihtiyaçlarında hızlı ve kalıcı çözümler üretiyoruz.

Vestel Mersin Yenişehir Servisi

Yenişehir ilçesi Mersin ilinin güneyinde yer almaktadır. Yenişehir’in batısında Mezitli, kuzey doğusunda ise Toroslar yer almaktadır. Merkez ilçelerinin birisi olup 2019 sayımlarında nüfus 266.117 olarak ölçülmüştür. Tipik Akdeniz iklimi etkisi altındadır.

Vestel markasının teknik servis hizmetlerini Yenişehir ilçe genelinde, bütün mahallelerinde tüketicilerle buluşturuyoruz. Klimalar, televizyonlar ve beyaz eşya ürünleri için cihaz kurulumu ve teknik destek sağlıyoruz.

Vestel servis Mersin konusunda sizlere bilgi paylaşmaya çalıştık. Elit Teknik Servis olarak Mersin’de tüm ilçe ve mahallelerinde Vestel markasının ürünleri için konusunda deneyimli teknisyen ekibimiz ve uzman yönetici kadromuzla hizmet sunuyoruz.