Vestel televizyon arızaları ve çözüm yolları


Vestel televizyon arızaları ve çözüm yolları

Televizyonlar günlük hayatımızda en çok kullandığımız cihazlar arasındadır. Birçoğumuz evde, işyerinde haberleri takip ederiz, dizi ve film izleriz, bazen de kanal kanal dolaşır ilgimize uygun bir şeyler ararız. Hayatımızda büyük yer kaplayan televizyonlar bazılarımızın arkadaşı, bazılarımızın evinde bir ses gibidir. Sıklıkla kullandığımız bu cihazlar bazen arıza yapabilirler. Bazen kapatıp açınca, ya da fişi çekip takınca kendiliğinden düzelen bu sorunlar aslında düşündüğümüzden daha ciddi olabilir. Arıza yapan televizyonlar için teknik servis ihtiyacı doğabilir.

Vestel televizyon arızaları ve çözüm yolları

Mersin Vestel televizyon arıza servisi olarak bozulan cihazlarınız için yetkili teknik servis hizmeti veriyoruz. Bazı arızalar yerinde giderilebilirken bazıları için cihazlar servis merkezimize getirilir. 0324 9994733 ya da 0533 2337656 numaralı telefonlardan Vestel servis Mersin aradığınızda bozulan Vestel marka televizyonunuz için destek alabilirsiniz.

Müşteri yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmede en uygun ve en hızlı çözüm için yönlendirilirsiniz. Yerinde çözülebilecek durumlarda yetkili teknik servis personelimiz sizi ziyaret ederek arıza tespiti yapar. Eğer yerinde müdahale neticesinde sorun çözülebilecekse sizi bilgilendirir ve onayınız sonrasında onarım aşamasına geçilir.

Şayet yerinde çözülemeyecek bir sıkıntıda teknik servis personeli cihazınızı onayınızdan sonra teslim alarak tamir atölyemize getirir. Arıza tespiti atölyemizde devam eder ve sorun tam olarak belirlendiğinde sizi iletişim numaranızdan arayarak bilgilendirir. Onayınıza müteakip tamirat aşamasına geçilir. Bozulan cihazınızda parça değişimi gerekebilir. Bu durumda geniş yedek parça stokumuzdan gerekli parça değişimi orijinal olarak gerçekleştirilir.

Parça değişimi ve tamiratlar bitince televizyon test edilir. Testlerden başarı ile geçen ve tekrar eskisi gibi çalışır hale gelen televizyonun teknik servis işlemleri sona erer. Onarımı biten cihaz sizin uygun olduğunuz gün ve saatte istediğiniz yere getirilerek çalıştırılır ve teslim edilir. Size sadece kullanmaya başlamak kalır.

Başlıca Vestel televizyon arızaları şunlardır:

Televizyon açılmıyor. Televizyonlarda sık karşılaşılan sorunların başına cihazın açılmaması gelir. Her elektrikli cihazda olduğu gibi bazen sorun sanıldığı gibi büyük değildi. Televizyon açılmaz, ekrana görüntü gelmez. Televizyonun güç kablosunu kontrol edin. Fişe takılı olduğundan emin olun. Televizyon ile piriz arasında uzatma kablosu kullanıyorsanız bu ara kablonun çalıştığından emin olun. Televizyonun fişinin takılı olduğu pirize çalıştığından emin olduğunuz başka bir elektrikli alet takıp çalıştırmayı deneyin, çalışıyorsa televizyonun güç kablosu bozulmuş olabilir.

Işıklar yanmıyor. Televizyonu fişe taktığınızda elektrik geldiğini gösteren led ışıkların yanması gerekir. Bu ışıkların yanıp yanmadığını kontrol edin. Yanmıyorsa televizyona hiç enerji gelmiyor olabilir, ya da televizyonun güç kartı arızalanmış olabilir. Bu durumda teknik servis merkezimizi aramanız gerekmektedir. Unutmayın ki elektrik arızaları normal kullanıcıların müdahale etmemesi gereken sorunlardır.

Işıklar yanıyor fakat televizyon açılmıyor. Televizyon led ışıkları yanıyor fakat kumanda ile açmak istediğinizde açılmıyor mu? Bu durumda ilk olarak kumandanın pillerinin dolu olduğundan emin olun, pilleri yenileri ile değiştirip deneyin. Yine açılmaz ise sinyal algılayıcı kart arıza yapmış olabilir. Bu durumda yapılması gereken bu kartın onarılması işlemidir. Bu televizyon kullanıcılarının yapacağı bir şey değildir. Servisimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Sinyal algılayıcı kart bazen bozuk olmayabilir, bu durumda bakılması gereken yer televizyon ana kartıdır. Ana kart arızalarına yetkili teknik servis personeli tarafından müdahale edilmelidir. Yerinde onarma işlemi bu durumda mümkün olmaz. Televizyonun servis merkezimize getirilmesi gerekir. Kart tamiri yapılabiliyorsa bu işlem denenir. Tamiri mümkün olmayan kartlar orijinali ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Televizyonun ekranı gidip geliyor. Bu sık rastlanan bir problemdir. Ve bunun kaynağı inverter değimiz elektronik parçadır. Bu parçanın tamiri ve değişimi servisimiz tarafından yapılmaktadır.

Televizyondan ses gelmiyor. Televizyon harici bir ses sistemine bağlı mı? Bağlı ise bu harici ses sisteminin çalıştığından emin olmanız gerekir. Bu cihazı bağlayabileceğiniz başka bir televizyon ya da ses çıkışı alabileceğiniz ürün var ise onunla deneyin ve ses sisteminin çalıştığından emin olun. Eğer ses sisteminiz çalışıyorsa kumanda ayarlarına bakın. Orda da sorun yoksa bizi arayın. Ses problemleri teknik servis ekibinin müdahalesini gerektirir.

Televizyonda ses var görüntü yok. Böyle bir durumda ilk yapılması gereken kumandada herhangi bir ekran ayarı yapılıp yapılmadığını kontrol etmektir. Şayet herşey normal ise scart kablolarını çıkartıp tekrar deneyin. Bu da işe yaramazsa bizi aramalısınız. Sorun biraz daha ciddi olabilir.

Televizyonda yayın yok. Bu durumda televizyonunuzun uydu ayarlarına bakılması gerekebilir. Antenden gelen kablonun sökülüp takılması sorunu çözebilimektedir. Bunu deneyin, şayet netice alamazsanız bizi arayınız.

Televizyon ekranı kırıldı. Bazen kazara bazen de evde çocuk rastgele elindekini atarak televizyonun ekranını kırabilir. Ya da taşınma esnasında televizyon ekranı kırılabilir. Televizyon ekranlarının tamiri yoktur. Değişmeleri gerekir. Bu gibi durumlarda servisimiz orijinal ekran değişimi hizmeti vermektedir.

Vestel Televizyon arızaları ve çözüm yolları konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Tabi ki sorunlar burada sıralandığı kadar değildir. Çok farklı arıza tipleri ve nedenleri mevcut olup hepsini burada sıralamak mümkün değildir. Vestel marka televizyonlarınızda yaşayacağınız her türlü problemde bize ulaşabilirsiniz.

+ Yorumunuzu Yazın

+