Vestel ile Daewoo’dan yeni işbirliği haberi geldi.


Vestel ile Daewoo’dan yeni işbirliği haberi geldi.

Vestel ve Daewoo arasında yapılan yeni işbirliği kapsamında çamaşır makinelerinin yanında buzdolapları, bulaşık makineleri, televizyonlar ve kombiler Manisada bulunan Vestel City tesislerinde üretilecek.

woo

Bilindiği üzere Cestel ve Daewoo 4 yılı aşkın süredir bir işbirliği içerisinde. Şimdi artık yeni ürün grupları üretimi konularında anlaşma sağlandı. Beyaz eşyaların yanısıra kombi ve televizyon da üretim bandına alınıyor.

Yönetim merkezinden yapılan açıklamaya göre Vestel Türkiye’de Daewoo Electronics müşterilerinin diğer ihtiyaçlarını karşılamak ve pazar ihtiyaçlarına ürün sunmak amacıyla üstün özellikli ürünler geliştirecek ve pazara sunacak. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan yaptığı açıklamada Dünya’da bir çok elektrik-Elektronik şirketleri ile işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Vestel olarak ürettiğimiz ürünleri 155 ülkeye satıyoruz. Dünya’daki diğer dev şirketler ile işbirlikleri kurarak hem Vestel markasını ve Türkiye’nin adını duyuruyoruz hem de yeni teknolojilerle kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu tür işbirliği anlaşmaları ile gücümüze güç katıyoruz. Her iki taraf için de çok yararlı olduğuna inandığım bu işbirliği sayesinde yeteneklerimizi birleştiriyoruz ve Avrupa pazarında sağlam konum elde etmeyi hedefliyoruz.”

+ Yorumunuzu Yazın

+